ankara implant

WhatsApp (+90) 546 468 8083

Diş Sağlığı

Kompozit Dolgu Doğal Görünür mü?

Kompozit Dolgularınız, Estetik ve Kozmetik diş hekimliği konusunda uzman bir diş hekimi tarafından yapıldığı takdirde doğal görünür.

Kompozit dolgularda zamanla renk değişimi olur mu?

Kompozit dolgular pek çok yıldır, kozmetik diş hekimliğinde kullanılmaktadır ve sadece tek bir seansta gülüşünüzü değiştirebilir. Süreç, şekillendirilebilir macun kıvamında ve akrilik reçinenin çeşidine göre değişkenlik gösteren bazı dolgu maddelerinden yapılmış olan "kompozit dolgular” ın doğru renk ve miktardaki artistik kullanımını gerektirir.

Mikro ve nano dolduruculu dolgularda, yeni sistem kompozit dolgularda bunlar minimuma indirilmiştir. Kendi doğal dişiniz sigara, çay, kahve, kola vs... ile ne kadar lekeleniyorsa bunlar da da o kadar renklenme görülmektedir. Yüzey pürüzlülüğünün cilalama ile en aza indirilmesi sayesinde lekelenmeye direnç artmaktadır. Bunları haricinde rutin yapılan kontroller ile birlikte lekeler giderilebilir.

mamak diş kliniği
Dolgu tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Mutludent Ankara Diş Hekimi 'ni arayınız.

Kompozit Dolgu Doğal Görünür mü?

Kompozit Dolgularınız, Estetik ve Kozmetik diş hekimliği konusunda uzman bir diş hekimi tarafından yapıldığı takdirde doğal görünür.

Kompozit Dolguların Ömrü Ne Kadardır?

Kompozit dolguların ömrü, kullanılan malzemenin kalitesine ve diş hekiminin becerisine bağlıdır.

Kompozit Dolgu Özel Bakım Gerektirir mi?

Kompozit dolguların uygulandığı dişlere özel bir bakım gerekip gerekmediği konusunda bazı sınırlamalar mevcuttur.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.