WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

Diş Beyazlatma

Öncelikle tıbbi endikasyon gereği olarak ve bir de estetik olarak uygulanan dişlerin rengini açma işlemidir. Tıbbi endikasyon tetrasiklin renkleşmeleri, florozizler gibi değişik hastalıklarda beyazlatma kullanılabilir. Estetik olarak ise çok ciddi koyu tonlu dişlerde hastanın psikolojisini de düzeltmek için diş beyazlatıcı yöntemler uygulanabilir. Beyazlatma işlemini hastanın durumuna ve vakanın gidişatına göre birkaç teknikle yapmak mümkündür. Diş Beyazlatma işleminde geri dönüşüm olabilir. Yani bu işlemin birkaç yılda bir tekrar edilmesi gerekebilir.

Bize farkedildiğimizi hissettiren ve mutluluk veren gülümsememizdir. Gülüşümüzü etkili kılan ise dişlerimizdir. Sararmış dişlerle, bırakın gülmeyi konuşmak bile istemeyiz. Özgürce konuşmamızı ve gülmemizi sağlayacak bembeyaz dişlere sahip olmak için ise dişlerimizi düzenli fırçalamamız şart. Sigara, çay, kahve, kola dişlerimizin sararmasına neden olan önemli etkenlerdir ve dişlerimizin beyaz kalması için bunlardan uzak durmamız gerekmektedir. Diş beyazlatma fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Mutludent'i arayınız.

ankara diş beyazlatma
ankara diş beyazlatma

Dişlerimize azami özeni göstermemize rağmen rengi gene de istediğimiz beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış tetrasiklin grubu antibiyotikler, dişlerimizdeki sinirlerin dejenerasyonu, eski kaplamalar ya da yaşlılığa bağlı sararmalarda bu sorun gözlemlenir.

Sararmış dişleri ne kadar fırçalarsak fırçalayalım istediğimiz beyazlığı yakalamamız zordur. Bu noktada devreye uzman bir hekim desteğinin girmesine ihtiyaç vardır. Diş hekimleri kontrolünde dişlerimizi beyazlatabileceğimiz farklı yöntemler mevcut.

Diş Beyazlatma fiyatları ve diş beyazlatıcı yöntemler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ankara Diş Beyazlatma Merkezi Mutludent'i arayınız.

Klinik Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Klinik diş beyazlatma, adından da anlaşılacağı üzere klinikte doğrudan diş hekimi tarafından uygulanan bir beyazlatma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan Office Bleahing’de dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

Merkezimizde bu uygulama tamamlandıktan sonra hastalarımıza sigara,kahve,kırmızı şarap v.b. renklendirici maddelerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Dişlerin aynı beyazlığını koruyabilmesi için evde kullanılan günlük plakların kullanımına da ihtiyaç olabilir. Yoksa zamanla ve ağız içinde kalan maddelerin verdiği renkle dişleriniz tekrar renk değiştirebilir.

ankara diş beyazlatma
ankara diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma

Modern teknolojinin ürünü olan lazer, tıp alanında bir çok farklı tedavide kolaylıkla başarılı sonuç almamızı sağladığı gibi diş beyazlatmada da önemli bir araçtır.

Lazerle diş beyazlatma uygulaması diş hekiminin tavsiyeleri dinlenirse dişler uzun süre beyazlığını muhafaza eder.

Diş Beyazlatma Hakkında

Bir diş hekimi kontrolünde diş beyazlatma gerçekleştirilebilir. Dikkat edilmesi gereken, bu işlemin hekim kontrolünde ve yönlendirmeleri doğrultusunda yapılmasıdır. Dişlerde çürük ve ağızda bu işleme karşı duyarlılık olup olmadığı tespit edilmeden yapılan uygulamalarda sorun yaşanabiliyor. Diş Beyazlatma uygulamasının başarılı olabilmesi için öncelikle hekim tarafından diş taşı temizliği yapılması gerekir.

Hastanın ağız içerisinde protez, estetik dolgu vb. uygulamaları varsa, uygulanan beyazlatma işlemi bu dişler üzerinde etkin olmaz ve aynı renk tonunu yakalamak için beyazlatma sonrası protez ya da estetik dolgu tedavisinin yenilenmesi gerekir. Özgürce konuşmamızı ve gülmemizi sağlayacak bembeyaz dişlere sahip olmak için dişlerimizi düzenli fırçalamamız şart. Sigara, çay, kahve, kola dişlerimizin sararmasına neden olan önemli etkenlerdir ve dişlerimizin beyaz kalması için bunlardan uzak durmamız gerekmektedir.

ankara diş beyazlatma
ankara diş beyazlatma

Zararı Olur mu?

Diş hekimi kontrolünde yapılan beyazlatma uygulamalarının dişlerinizin sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Günümüzde diş beyazlatma için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Biz size dişlerinize zararı olmayacak şekilde diş beyazlatıcı yöntemleri tavsiye ediyoruz. Şu an piyasada satılan beyazlatma ürünlerinin bir çoğu dişlerimizi aynen çamaşır suyu mantığı gibi yakarak beyazlatır. Bu çeşit ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü zamanla bu ürünler sağlıklı dişlerinize zarar vermeye başlayacaktır. Piyasada satılan diş beyazlatma ürünlerini kullanmadan önce mutlaka bu konuda tecrübe sahibi bir diş hekimine başvurmanızı öneririz. Fiyatları hakkında bilgi alınız.

Dişhekimliğinde dişler 4 farklı renk grubunda toplanır. Beyaz, sarı, gri ve kahverengi. Eğer sizin dişleriniz ana rengi itibariyle sarı dişler grubundaysa renk skalasındaki sarı diş renginin tonlarında iki üst seviyeye kadar açılabilir. Bu konuda size daha detaylı bilgi verebilmemiz için dişlerinizi hekimimizin görmesi ve renk skalasına göre değerlendirmesi gerekir.

Diş Beyazlatma yaptırmak, fiyatları ve diş beyazlatıcı yöntemler hakkında bilgi almak yada muayene olmak istediğiniz takdirde Ankara Diş Beyazlatma merkezi Mutludent ile irtibata geçebilirsiniz.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.