WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

Ankara Diş Kliniği Mutludent'e Hoşgeldiniz!


Diş Kliniğimiz Oral Diagnoz ve Radyoloji, Konservatif Tedavi, Endodonti, Periodontoloji, Çene Cerrahisi, Protetik Tedavi, Pedodonti, Ortodonti, İmplantolji ve Diş Estetiği branşlarında hizmet vermektedir.

Diş, sindirim sisteminin başlangıcında, besinlerin kesilmesi, ufalanması, parçalanması, koparılması ve kendini destekleyen dokuların korunmasına ve gelişmesine yardımcı olan bir organdır.

Dişlerin ağızda görülen kısmı diş kuronu, dişeti altındaki görünmeyen kısmı ise diş kökü olarak adlandırılır. Diş kuronunun dış kısmı, çok sert olan diş minesi ile kaplanmıştır. Mine kısmının hemen altında daha yumuşak olan dentin tabakası bulunur.

Yediğiniz her şey sizi ve ağzınızı etkilemektedir. Doğru yiyecekleri, içecekleri tüketmeniz ve bunları tüketme şekliniz, sizin için de, dişleriniz için de önemlidir. Çok fazla asitli yiyecek ve içecek tüketirseniz, bu durum diş minenizi aşındırabilir ve diş minenizin altında bulunan dentin tabakasını açığa çıkarabilir. Dişlerdeki mine aşındığında, birkaç sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir:

ankara diş kliniği
Ağzınızda bu tip değişiklikler fark ederseniz Ankara Diş Kliniği Mutludent ile irtibata geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz


Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.