WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplant Başarısı Nelere Bağlıdır?

Hastanın İyileşme Gücü

İmplantolojide başarıyı etkileyen faktörlerin içinde en önemlisi hastanın iyileşme gücüdür. Genel sağlık durumu iyi olan hastaların iyileşme süreci daha kısa olmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olmak (kemik gelişiminin tamamlanması); Ergenlik çağını bitirmemiş bireylerin kemik oluşumu tamamlanmış olur. Bu durumda implant yapmak sakıncalıdır. Bu yaşlarda diş kaybedilse bile yer tutucular kullanarak kemik oluşumunun tamamlanması beklenmelidir.

türkiye implant fiyatları
Türkiye de İmplant tedavisi dünya standartlarında yapılmaktadır. İmplant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde Mutludent'i arayabilirsiniz.
türkiye implant fiyatları

Alkol Ve Sigara Kullanımı

Sigara kullanımının ağız içerisinde dokularda uluşan bakteri plağına zemin hazırlayarak, enfeksiyon riskini arttırması ve Sigaranın karbonmonoksit ve toksit etkilerine bağlı olarak, implantın kemikle bütünleşmesi olumsuz yönde etkilenir. Ayrıca yara iyileşmesi gecikir ve kanlanma az olur. Bu sebeplerle; sigara kullanan implant hastalarının, tedaviden 15 gün önce ve tedavi olduktan sonra 1 ay kadar sigarayı bırakmaları ya da azaltmaları özellikle önerilmektedir.

İmplant fiyatları gideceğiniz şehre, Ankara veya İstanbul olmasına göre ve ağzın sağlık durumuna göre farklılık gösterebilir.

İmplantların Markası

İmplant uygulamasının başarılı olması markasından daha çok, hekimin başarısı ve hastanın çene kemiğinin kalitesine bağlıdır. İmplant markalarının operasyondaki başarı oranları %90 civarında olsa da bazı özel implant markaları ar-ge ayırdıkları yüksek bütçeler sayesinde hastaya ve hekime kolaylıklar sunan implantlar üretmektedir. Bu implantlar hızlı iyileşme süreleri sayesinde hastaya avantaj yaşatırken, üst yapıları eklemek için daha gelişmiş bağlantı şekilleriyle de diş hekimine kolaylık ve sağlamlık sunmaktadır.

türkiye implant fiyatları
türkiye implant fiyatları

İmplant Sonrası Bakımı

İmplant uygulamasının başarılı olabilmesi için hastanın genel sağlık durumunun iyi olması ilk şarttır. Sağlık durumu ve kemik yapısı müsait olan hasta yeterli iyileşme potansiyeli potansiyelini taşımaktadır. Hastaya doğru teşhisin konulması ve implantın özenle seçilmesi hekim ve hasta açısında oldukça önemlidir. Başarıyla sonuçlanan implantolojiden sonra implantın temizlik ve bakımının doğru yapılması çok önemlidir. İmplant hastasının cerrahi işlemden sonra hekimin tavsiyelerine uyması yüksek önem taşımaktadır. Az da olsa yaşanan İmplant kayıplarında hasta hatalarının payıda yüksektir. 2 saat bir şey yememek, 24 saat sigara içmemek, sıcak ve sert gıdaları 24 saat tüketmemek v.b. gibi önemli tavsiyelere mutlaka uymak gerekmektedir.

Türkiye de implant fiyatları için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. İmplant tedavisi yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

Türkiye de İmplant Tedavisinde Hekimin Başarısı

Yüksek fiyatları olan implantların başarı oranı yüksek olur diye bir kaide yoktur. İmplantın başarısındaki hekimin rolü çok önemlidir. Hastanın iyi muayene edilmesi, çene kemiğinin durumunun iyi saptanması, implant yapılacak olan kliniğinin steril ve eksiksiz olması, kemik yapısına göre doğru ölçülerdeki implantın seçilmesi ve implantın açısının doğru ayarlanması ilk aşamada hekimin başarısını belirleyen unsurlardır. İmplantın asıl başarısı ise uzun vadede ortaya çıkmaktadır. İmplantın başarısında söz edebilmek için, üzerine yük geldiği zaman vereceği tepki çok önemlidir. Bu da bize implantın üzerine sonradan yerleştirilen yapay diş (protez) yapımının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İmplant üstü protezlerin planlamaları titizlikle yapılmalı, kemik içerisindeki titanyum implanta aşırı yük getirecek uygulamalardan kaçınılmalı ve protezin yüksekliği iyi ayarlanmalıdır.

türkiye implant fiyatları
Türkiye de İmplant tedavisi olmak ve fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde Ankara İmplant Merkezi Mutludent'i arayabilirsiniz.