WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

All On Four Implant Tekniği

All On Four implant tekniği nedir?

Tam dişsiz hastalarda, aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve belirli açılarla yerleştirilen dört veya 6 adet implant üzerine aynı gün geçici diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür. 1-3 gün içinde geçici protezlere kavuşup kullanabilir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar.

keçiören implant
All on four tekniğinin nasıl yapıldığını öğrenmek ve İmplant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde Keçiören İmplant merkezi ya da diğer şubelerimizi arayabilirsiniz.
keçiören implant hastaneleri

All On Four implant tekniğinin avantajları nelerdir?

Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunar. Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır. İmplant ameliyatı süresi daha kısadır. Kullanılan implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı, maliyeti ve fiyatları klasik implant tedavisine oranla daha düşüktür. Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar. Temizliği ve bakımı, klasik implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır. Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur. Dizaynı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır. Gerekli tedavi seans sayısı az olduğundan, şehir dışında ikamet eden hastalar için uygundur.

İmplant fiyatları gideceğiniz şehre, Ankara veya İstanbul olmasına göre ve ağzın sağlık durumuna göre farklılık gösterebilir.

All On Four implant tekniği kimlere uygulanabilir?

All On Four tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastalara uygulanabilir.

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?

Yapılan çalışmalar, All On Four işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.

türkiye implant fiyatları
keçiören implant merkezi kliniği

All On Four tedavisinin aşamaları nelerdir?

All On Four tedavisi planlanan hastalara önce detaylı bir klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekmektedir. Bilgisayarlı tomografi (BT) üzerinde ölçümler yapılarak hastaya uygun bir planlama yapılır. All On Four prosedürü, cerrahi ve diş protezi işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavi günü hastaya planlamaya uygun şekilde 4 adet implant yerleştirildikten sonra aynı gün geçici diş protezi, implantların üstüne sabitlenir. Yaklaşık 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri yapılır. Diğer önemli nokta geçici protezlerde bir kırık oluşursa mutlaka hekimlerine gitmeleri gerekir. Kırık protezler implant kaybına neden olabilirler.

İmplant fiyatları için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. İmplant tedavisi yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir. Ayrıntılı bilgi için Keçiören veya diğer şubelerimizi arayabilirsiniz.

All on four işlemi sonrası ağrım olacak mı?

Her implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir.

Ameliyattan çok korkuyorum?

All On Four işlemi lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür. Ancak anksiyete ve korkusu yüksek düzeyde olan hastalarda sedasyon ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

keçiören implant en iyi tavsiye

All On Four işlemi sonrası beslenmem nasıl olacak?

İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size tavsiye edeceği bir diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. All on 4 ile yapılan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş imlantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay geçtikten sonra yapılacak daimi protezinizle istediğiniz gibi beslenebileceksiniz.

Keçiören İmplant Merkezimizde diş hekimi ve çalışanlarımızla birlikte siz değerli hastalarımızı bekliyoruz.