WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplant Uygulaması Zor mudur?

Teknolojideki gelişmeler sayesinde dental implantların yerleştirilmesi artık zaman olarak çok kısaldı ve uygulama çok basitleşti. Kaliteli ve geliştirilmiş implant markaları kullanılarak yapılan bir yerleştirme 5-6 dakikada bitiyor. İmplantlar artık taşıyıcı bir ara parçaya ihtiyaç duyulmadan direkt olarak yerleştirilerek, uygulama süresi kısaltılıyor. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci, sıkıntısız bir şekilde atlatılabilmektedir. İmplant diş tedavisi olmuş hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. Gelişmiş anestezik maddeler sayesinde hiç ağrı olmuyor. Operasyon sonrasında kullanılan ilaçlarla da ağrı ve şişme gibi şikayetler önlenebiliyor.

implant diş ankara
implant diş ankara

Korkusu Olanlar Uyku İle Yatışıyor

Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon kullanılarak implant diş işlemine başlanıyor. İmplant operasyonu olması gereken ama çok korkan hastalara sedasyon (anestezi uzmanı tarafından uygulanan derin uyku hali) yapılarak rahatlamaları sağlanabilir. Bu durumda kişinin bilinci tam açık olmadığı için operasyon anını tam olarak idrak etmez.

İmplantlar Neden Düşer?

Doğru çap ve boyda olmayan implant seçimi, yerleştirilen yerde oluşan enfeksiyon, yerleştirme sırasında yapılan bir hata implantın düşmesine neden olabilir. Sigara içenlerde de implant düşmesi görülebiliyor. Yapılan hiçbir implantın diğer tıbbi işlemlerde olduğu gibi kesin bir garantisi olamaz, gelişen tıbbi teknoloji ve bilimsel seviyeye bağlı olarak çok azalmış olsa da, implant uygulamalarında da başarısızlık riski vardır. Yapılan implantlar, hekimin beceri düzeyinin düşük olması, yanlış teşhis ve tedavi, çalışma ortamı ve kullanılan aletlerin yeterince temiz (hijyenik) olmamasına bağlı olarak gelişen enfeksiyonlar, yanlı veya hastanın dokusuyla uyumlu olmayan malzeme seçimi, implant yapılan dokunun aşırı hassas olması, hastanın hekim tavsiyelerini dinlememesi gibi çok çeşitli nedenlere bağlı olarak tutmayıp başarısızlıkla sonuçlanabilir.

implant diş ankara
İmplant tedavisi olmak istediğiniz takdirde İmplant Diş Ankara merkezi Mutludent'i arayabilirsiniz.