ankara implant

WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

Günümüzde bakıldığında, ülkemizde genel olarak insanların alım güçleri düşünüldüğünde implant tedavisinin çok uygun maliyetli bir tedavi olduğu söylenemez. Ancak, elde edilen sonuç ve başarı oranı kıyaslandığında yapılan harcamanın boşa gitmeyeceği tedavi yöntemlerinden biridir.

implant fiyatları
implant fiyatları

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Önemli Unsurlar

  • Sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulması.
  • İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve ihtiyaçları. (İmplant tedavisinde maliyeti etkileyen bir etken de, kişinin implant yaptıracağı bölgenin implanta uygun olup olmadığıdır. İmplanta uygun olmayan ağız yapısı, ek tedavi süreçleri doğuracağından ve implant için uygun altyapı oluşturulması gerektiğinden, bu tarz tedavi de implantın fiyatını etkiyecek bir etkendir.)
  • Hekimin tercih ettiği implant markasının tedavinin maliyetine etki etmesi. (Piyasada çok çeşitli ve fiyat aralıkları farklı olan implant modelleri vardır. Hekimin kullandığı implant, implant uygulamasının maliyetini de etkilemiş olur.)

Kesin fiyat, hekimin hastanın ağız ve çene yapısını muayene etmesi, tedavi şekline karar vermesi ve hastanın talep ettiği protez tipine göre ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile, insanların alım gücü göze alındığında ilk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi özellikle implant tedavisi uygulanan kişilerin uzun dönemde aldıkları verim, kullanım rahatlığı, konfor, güven göz önüne alındığında çok da pahalı olmadığı sonucunu doğurmaktadır.

İmplant tedavisi olmak veya implant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde İmplant merkezi Mutludent'i arayabilirsiniz.
implant fiyatları
implant fiyatları

10 yıl önce 30-50 arasında firma, dünya üzerinde satış yapıp implant fiyatlarını belirlerken, bugün busayı 700-1000 arasındadır. Yeni çıkan firmalar daha düşük fiyatlarla implant pazarındaki pastadan pay almaya çalışmaktadırlar. Bu firmaların birçoğu ise, köklü diye tabir edebileceğimiz firmaların geliştirdikleri Dental İmplantları bir şekilde taklit ederek başka bir tabirle kopyalayarak araştırma geliştirme gibi maliyetlere girmeden daha ucuz implant fiyatları ile pazarda yer almaktalar. Bunun yanısıra merdiven altı diye tabir edilen hiçibir bilimsel dayanağı olmayan implantlarda malesef üretilip gelişmemiş yada az gelişmiş ülkelerde hastalara uygulanabilmektedir. Ülkemizdede yerli implant üretiminde ciddi bir artış gözlenmektedir. Yaklaşık 10 kadar yerli implant üreten firmamız vardır ve bu sayı giderek artmaktadır. Bu firmalardan bazıları uluslar arası arenada ülkemizi temsil etmektedirler. Yerli implantların Türkiyede üretiliyor olması implant fiyatlarının daha düşük olmasını sağlamaktadır. Çünkü implant fiyatları gümrük, distribütör gibi aracı kuruluşlar nedeniyle artış göstermektedir.

İmplant Tedavisi Videosu!