WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

implant fiyatları ankara

Diş İmplant, Titanyum Vidadır

Diş İmplant tedavi uygulaması son yıllarda oldukça sık tercih edilen ve başarılı sonuçları ile tercih edilme sebebi olan bir operasyondur. Diş hekimlerinin rahatlıkla yaptığı bu uygulama ile dişler hem uzun süre sağlıklı kalıyor, hem de gülüşler daha parlak oluyor. Her şeyden önce implantın bir açılımını yapmak gerekir. İmplant ağızda eksilmiş dişlerin yerine çene kemiğine sabitlenmiş dirençli titanyum vidalara verilen isimdir. Yapılacak olan cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştirilir. Çene kemiğine yerleştirildikten sonra yaklaşık 3,5 aylık bir süreçte tam olarak oturma sağlayacaktır. Bu şekilde diş kökü görevini tam olarak kazanacak ve protezi taşıyabilecek bir fonksiyonelliğe kavuşacaktır. İmplant fiyatları gideceğiniz şehre, Ankara veya İstanbul olmasına göre ve ağzın sağlık durumuna göre farklılık gösterebilir. İmplantın ne derecede uygulanacağı, hangi bölgelerde işlev göreceği, kalitesi gibi durumlarda implant fiyatlarında oynamaya sebep olabilir. Net fiyat bilgisini ancak gerekli muayeneler yapıldıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Tek Diş Dental İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler fiyatları belirlemektedir.

Günümüzde bakıldığında, ülkemizde genel olarak insanların alım güçleri düşünüldüğünde implant tedavisinin çok uygun maliyetli bir tedavi olduğu söylenemez. Ancak, elde edilen sonuç ve başarı oranı kıyaslandığında yapılan harcamanın boşa gitmeyeceği tedavi yöntemlerinden biridir. İmplant diş fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için arayın.

implant fiyatları
implant fiyatları

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Önemli Unsurlar

 • Sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulması.
 • İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve ihtiyaçları. (İmplant tedavisinde maliyeti etkileyen bir etken de, kişinin implant yaptıracağı bölgenin implanta uygun olup olmadığıdır. İmplanta uygun olmayan ağız yapısı, ek tedavi süreçleri doğuracağından ve implant için uygun altyapı oluşturulması gerektiğinden, bu tarz tedavi de implantın fiyatını etkiyecek bir etkendir.)
 • Hekimin tercih ettiği implant markasının tedavinin maliyetine etki etmesi. (Piyasada çok çeşitli ve fiyat aralıkları farklı olan implant modelleri vardır. Hekimin kullandığı implant, diş implant uygulamasının maliyetini de etkilemiş olur.)

Kesin fiyat, hekimin hastanın ağız ve çene yapısını muayene etmesi, tedavi şekline karar vermesi ve hastanın talep ettiği protez tipine göre ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile, insanların alım gücü göze alındığında ilk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi özellikle implant tedavisi uygulanan kişilerin uzun dönemde aldıkları verim, kullanım rahatlığı, konfor, güven göz önüne alındığında çok da pahalı olmadığı sonucunu doğurmaktadır.

İmplant tedavisi olmak veya diş implant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde İmplant merkezi Ankara Mutludent'i arayabilirsiniz.
implant fiyatları
implant fiyatları

10 yıl önce 30-50 arasında firma, dünya üzerinde satış yapıp implant fiyatlarını belirlerken, bugün bu sayı 700-1000 arasındadır. Yeni çıkan firmalar daha düşük fiyatlarla implant pazarındaki pastadan pay almaya çalışmaktadırlar. Bu firmaların birçoğu ise, köklü diye tabir edebileceğimiz firmaların geliştirdikleri Dental İmplantları bir şekilde taklit ederek başka bir tabirle kopyalayarak araştırma geliştirme gibi maliyetlere girmeden daha ucuz implant diş fiyatları ile pazarda yer almaktalar. Bunun yanısıra merdiven altı diye tabir edilen hiçbir bilimsel dayanağı olmayan implantlarda maalesef üretilip gelişmemiş yada az gelişmiş ülkelerde hastalara uygulanabilmektedir. Ülkemizdede yerli implant üretiminde ciddi bir artış gözlenmektedir. Yaklaşık 10 kadar yerli implant üreten firmamız vardır ve bu sayı giderek artmaktadır. Bu firmalardan bazıları uluslar arası arenada ülkemizi temsil etmektedirler. Yerli implantların Türkiyede üretiliyor olması implant fiyatlarının daha düşük olmasını sağlamaktadır. Çünkü implant fiyatları gümrük, distribütör gibi aracı kuruluşlar nedeniyle artış göstermektedir.

Satın aldığınız implant üç parçadan oluşur: implantın kendisi, kaplama diş ve abutment (kaplama dişi implanta bağlar). Birçok durumda, bir klinikte size gösterilen implant fiyatları sadece implantın kemiğe vidalanması gereken fiyattır ve abutment ve kaplama dişi içermez. Ameliyat, anestezi, anestezi uzmanı ve ameliyatta yer alan diğer masraflar da dahil olmak üzere tüm anlaşma için fiyat talep ettiğinizden emin olun.

TDB 2021 Kemik İçi İmplant fiyatı %8 KDV Dahil 2690 TL'dir.Yasa gereği TDB fiyatları dışında web sitesinden fiyat paylaşımı yasaktır. Ayrıntılı fiyat bilgileri için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Diş İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler


Diş implantlarının fiyatları bir takım faktörlere bağlı olarak değişecektir. İmplant diş fiyatlarını araştırırken aşağıdaki konular akılda tutulmalıdır:

 • Gerekli olan diş implantlarının sayısı:
  • Her kayıp diş için bir implant gerekmediğinin farkında olmak önemlidir. Genel olarak desteklenecek 2 dişe 1 implant yapılması yeterli olacaktır. Tam dişsizlik durumunda minimum 12 implant 24 kaplama diş yapılması yeterli olabilecektir.

 • İmplant tedavisi esnasında yapılması gereken farklı tedaviler:
  • Diş implantları pahalı prosedürlerdir, bu nedenle diş implantı prosedürüne başlamadan önce diş tasarrufu yapma seçeneğini göz önünde bulundurun. "Ölü" olarak görülen bir dişin kurtarılması mümkündür ve genellikle implant tedavisine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Bir Endodontist uzmanı, kök kanalı tedavisini ele alır ve küçük kök cerrahisinde uzmanlaşır ve genellikle öldüğü kabul edilen bir dişi kurtarabilir.

 • İmplant tedavisi kapsamındaki abutment ve kaplama diş:
  • Diş hekiminizden bir teklif aldıktan sonra, diş implantının ve porselen dişin fiyatını içeren doğru fiyatlar verildiğinden emin olunması önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, abutment ve diş kaplama işlemi masraflarının da teklifin içinde olduğunu garanti edin.

 • Bireylerin durumlarının karmaşıklığı:
  • İnsanlar olarak hepimizin farklı olduğu gibi her diş implant prosedürü de farklıdır. Bazen bir hastanın durumu daha karmaşık olabilir ve bu, ek prosedürlerin gerekli olması nedeniyle fiyatların artmasına neden olabilir. İşte tek diş implantının fiyatlarını etkileyen faktörlerin bir listesi:

   • Çene kemiğinin kalınlığının yeterli olmaması sebebiyle kemik grefti uygulaması gerekebileceği
   • Sinuslerin sarkmış olması durumunda sinüs yükseltme ameliyatının gerekli olabileceği
   • İmplant üzerine uygulanacak kaplama dişin porselen ya da zirkonyum olması isteği, ayrıca bu kaplamalardaki kalite farkları
   • İmplantın farklı nedenlerden dolayı tutmayıp düşmesi
   • Tıbbi sebeplerle yada hastanın isteği gereği, her bir dişe implant yapılacak olması
   • İmplant yerleştirildikten sonra iyileşme süresinin uzun olması ve bu sürede istenirse geçici protez/köprü yapılması

 

İmplant Tedavisi Videosu!