WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplant Dişin Yerini Tutar mı?

İmplantlar doğal dişin yerini tam olarak tutmasa da, diş eksikliği durumlarında dişi en iyi taklit eden yapılardır. Eğer dişiniz kanal tedavisi veya bir dolgu ile kurtarılabilecekse asla implant tercih edilmez. İlk olarak doğal dişin ağızda kalması için mücadele edilmelidir.

Diş çekimi sonrası oluşan boşluklar çiğneme, konuşma ve estetik sorunlara neden olur. Çiğneme yeterli olmaz ise mide ve sindirim sisteminde sorunlar başlar. Çene ekleminin düzgün çalışmaması sonucu eklem ağrılarına neden olur. Tek taraflı çiğneme söz konusu olduğunda yüzün bir tarafının çökmesine ve yaşlı görünüme yol açar. Konuşmamızı etkiler.

Ankara-implant-merkezleri
Ankara-implant-merkezleri

İmplant Titanyumdan Yapılmış Vida Köktür

Diş implantı ya da dental implant, kemik içine yerleştirilen vücudumuz ve kemik ile son derece uyumlu titanyumdan yapılmış vida köktür. Çekim sonrası kemik çok hızlı erir. Bunun sonucunda yeterli kemik bulamazsak yeniden kemik oluşturmak için ilave ameliyatlar uygulamamız gerekli olmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca kısa süre içerisinde çekim yapılan bölgeye diş implantı yerleştirilmelidir. Diş implantları ya da dental implantlar görüntü ve hisleri ile doğal dişler gibidir. Diş implantı uygulandıktan sonra herhangi bir şeyi rahatlıkla yiyebilir, gülebilir ve konuşabilirsiniz. Dental implant uygulanması ile kemik erimesi durmakta, yüzün çökmesi önlenerek genç görünüm sağlamaktadır.

Ankara İmplant Merkezleri içerisinde yer alan Mutludent implant tedavisi yapmaktadır.

İmplantın ağızda tutmaması gibi bir duruma sebep olabilecek tek faktör implantın enfeksiyon kapmasıdır. Rutin diş bakımımızı tıpkı normal dişlerimizde olduğu gibi yaptığımız takdirde hiç bir sıkıntı yaşanmayacaktır. İmplant sağlığı açısından ayrıca dişhekimi kontrollerinin de aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılması şarttır.