WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplantın Faydaları

İmplant, sağlam, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur.

Hastalara sağladığı en önemli fayda protezinin çıkma korkusu olmadan güvenle konuşabilmek ve yemek yiyebilmektir. Bunun getirdiği özgüven ile daha mutlu bir sosyal hayata kavuşur. Her istediğini yiyebilmesi sonucu hasta daha sağlıklı beslenebilir. Daha iyi bir estetik temin edilir. Zamanında yapılan implant sayesinde diş çekiminden sonra başlayan kemik erimesinin durması yine implantın önemli bir avantajıdır.

implant ankara tavsiye
İmplant tedavisi olmak veya implant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde İmplant Ankara Kliniği Mutludent"i arayabilirsiniz.
implant ankara tavsiye

Tüm Dişlerini Kaybetmiş Hastalarda Sağladığı Faydalar

Özellikle alt çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve total protez (TAM DAMAK) kullanmak zorunda olan hastalar alt protezleri olumsuz etkileyen ve protezin vakum yapmasına engel olan dilin varlığı dolayısıyla alt protezlerine alışmakta güçlük çeker vuruk ve çiğneme sırasında protezin oynaması gibi şikayetleri implant üzerine yapılan sabit protezler yada hassas bağlantılı protezler sayesinde giderilir. Benzer durum üst çene içinde geçerlidir. Alt ve üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybetmiş olan ve iskelet protez kullanmak zorunda kalan hastalarda ise kancaların görünmesi ve zaman zaman kemikte erimeler meydana gelmesi sonucu vuruklar oluşması gibi şikayetleri implantlar sayesinde giderilir.

Tek Diş Eksikliğinde İmplantın Faydası

Köprü yapılabilecek ağızlarda yani boşluğun önünde ve arkasında diş olan vakalarda köprüye oranla sağladığı avantaj, dişler kesilmeden yalnızca implant üzerine porselen diş yapılabilmesidir.

Normalde diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik de olacaktır. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü getirmektedir.
implant ankara tavsiye
Geleneksel diş köprülerini, genellikle uygun bakım ile 10 yıldan fazla süre ile kullanabilirsiniz. Diş implantlarını ise periyodik kontroller ve bakım ile bir ömür boyu kullanabilirsiniz.

Başlıklar Halinde İmplantın Faydaları


 • Diş implantları doğal dişler gibi davranır:
  • Bir implantın en büyük avantajlarından biri tam çiğneme gücünü geri kazandırmasıdır. Çoğu hasta kendi doğal dişleri ile implant diş arasındaki farkı söyleyemez. Hastalar tamamen normal olarak yemek yiyebilir ve normal bir şekilde diş fırçalama yapabilir

 • Diş implantları bir ömür boyu kalabilir:
  • Bir diş köprüsünün ömrü yaklaşık 10 yıl kadar sürebilirken diş implantlarının ömrü hayat boyu sürebilir. İmplant titanyumdan yapılır ve çene kemiğine entegre olur. Biyolojik olarak uyumludur, yani toksik olmadığı ve vücut tarafından reddedilmediği anlamına gelir. Sonuç olarak, vücutta güçlü bir şekilde diş vazifesi yapar.

 • Diş implantları kemik kaybını önler:
  • Hiçbir diş yoksa, boş alandaki çene kemiği, uyarı eksikliği nedeniyle bozulur. Bir dişin kaybedildiği ilk yılda implant yerleştirilmezse, bu kemik bölgesi hacminin % 25"ini kaybeder ve kemik kaybı yıllar boyunca devam eder. Protezler sıklıkla gevşediğinden kemik kaybını hızlandırabilir. Bir implant, kökün yanı sıra dişin yerini alır ve çiğneme normale döner, doğal kemik büyümesi için gerekli uyarıyı sağlar.

 • Diş implantları kararlı bir şekilde dişleri bitişik tutar:
  • Eksik bir dişin boşluğu bitişik dişlerin çarpık bir şekilde boşluğa doğru kaymasına neden olabilir. Bu dişlerinizi konumundan çeker ve ısırıklarınızı, çiğneme kabiliyetinizi ve görünümünüzü etkiler. Diş değiştirmeyi daha sonra zorlaştıran parazitlere neden olabilir. Zayıf bir ısırık yapma gibi sorunlara neden olabilir. Ağrı ve baş ağrılarına neden olabilir.

 • Dental implantlar diş eti hastalıklarından arınmanıza yardımcı olabilir:
  • Diş boşluğu eksikliği, yiyecek ve bakteriler için bir tuzak işlevi görebilir ve diş eti hastalığına neden olabilir.

 • Diş implantları, yüz sarkmalarını ve erken yaşlanmayı önleyebilir:
  • Yüz sarkması eksik dişlerden kaynaklanan kemik kaybının istenmeyen bir etkisidir. Burası, yüzün alttaki üçüncü kısmı çökmeye başlar ve burun ucu ile çene arasındaki mesafeyi tedricen kapatır. Değişiklikler, ağız çevresinde aşırı kırışıklıkları, dudaklarını inceltmeyi ve daha sivri bir çene oluşturarak kişiyi gerçek yaşından daha yaşlı görünmesini sağlayabilir.

İmplant Ankara Kliniği Mutludent tüm diş alanlarında hizmet vermektedir.