ankara implant

WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplantın Faydaları

İmplant, sağlam, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur.

Hastalara sağladığı en önemli fayda protezinin çıkma korkusu olmadan güvenle konuşabilmek ve yemek yiyebilmektir. Bunun getirdiği özgüven ile daha mutlu bir sosyal hayata kavuşur. Her istediğini yiyebilmesi sonucu hasta daha sağlıklı beslenebilir. Daha iyi bir estetik temin edilir. Zamanında yapılan implant sayesinde diş çekiminden sonra başlayan kemik erimesinin durması yine implantın önemli bir avantajıdır.

implant ankara tavsiye
implant ankara tavsiye

Tüm Dişlerini Kaybetmiş Hastalarda Sağladığı Faydalar

Özellikle alt çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve total protez (TAM DAMAK) kullanmak zorunda olan hastalar alt protezleri olumsuz etkileyen ve protezin vakum yapmasına engel olan dilin varlığı dolayısıyla alt protezlerine alışmakta güçlük çeker vuruk ve çiğneme sırasında protezin oynaması gibi şikayetleri implant üzerine yapılan sabit protezler yada hassas bağlantılı protezler sayesinde giderilir. Benzer durum üst çene içinde geçerlidir. Alt ve üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybetmiş olan ve iskelet protez kullanmak zorunda kalan hastalarda ise kancaların görünmesi ve zaman zaman kemikte erimeler meydana gelmesi sonucu vuruklar oluşması gibi şikayetleri implantlar sayesinde giderilir.

Tek Diş Eksikliğinde İmplantın Faydası

Köprü yapılabilecek ağızlarda yani boşluğun önünde ve arkasında diş olan vakalarda köprüye oranla sağladığı avantaj, dişler kesilmeden yalnızca implant üzerine porselen diş yapılabilmesidir.

Normalde diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik de olacaktır. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü getirmektedir.
implant ankara tavsiye