WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

ortodonti fiyatları

Ortodonti Fiyatları Etkenleri

Ortodonti Fiyatları 10 yıl önceki fiyatlardan daha düşük durumdadır. Fiyattaki bu düşüşün birçok sebebi vardır. Öncelikle eskiden diş telinin kötü bir görünüm oluşturduğu düşünülürdü. Şimdi ise özellikle gençler ve ilk öğretim öğrencileri arasında trend haline geldi. Hatta ilköğretim öğrencileri metalik diş teli taktırıp kızlar pembe, mor gibi renkleri erkekler ise sarı lacivert, sarı kırmızı yada mavi gibi renkleri tercih ederek arkadaşları arasında fark oluşturmaya başladı. Bu gibi sebeplerle ortodonti hastası sayısında büyük bir artış oluştu. Bu artışın sektörde oluşturduğu rekabet sebebiyle ortodonti fiyatları azaldı. Eskiden diş tellerini üreten firmalar tekeldi ve diş teli malzemeleri oldukça pahalıydı. Şimdi ise bir çok firmanın piyasada farklı ürünlerinin olması malzeme fiyatında rekabet oluşturdu. Ve doktorlar tedaviyi daha ucuza mal etmeye başladılar.

Ortodonti Tedavisinin Avantajları

  • Diş eti problemlerinin diş teli tedavisinden sonra görülme sıklığı azalır. Hasta ideal bir ağız bakımı yaparsa diş eti hastalıkları, diş taşı, plak oluşumu görülmez,
  • Çiğneme kabiliyetiniz gelişir, çene fonksiyonları daha etkin ve sağlıklı olur. Sindirim sisteminiz daha sağlıklı hale gelir,
  • Dişlerin olması gereken çizgi boyunca dizilmesi sağlandığından, daha kolay diş temizliği yapmanıza imkan sağlar,
ortodonti fiyatları
Ortodonti fiyatları ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ankara Ortodonti Merkezi Mutludent'i arayınız.

 

 

ortodonti fiyatları
  • Dişlerinizin düzgün dizilimi; hem diş sağlığınıza, hem dişeti sağlığınıza hem de genel sağlığınıza katkıda bulunur. Çapraşık dişlerin klasik diş fırçalama ve diş ipi kullanımıyla temizlenmeleri zordur. Ulaşılması güç olan bölgelerde çürük ve diş eti hastalığı oluşumu riski yüksektir. Derin-örtülü kapanış üst ön dişlerde kırılma-çatlama riskini artırır. Diğer kapanış problemleri diş eti çekilmelerine, alveol kemiğinde harabiyete, dişlerde aşınmalara, çene eklemi rahatsızlıklarına ve erken diş kayıplarına sebep olabilir. Düzgün dizilimli dişler sağlıklı dişler ve sağlıklı bir vücut anlamına gelir.
  • Ortodonti ile, diş fırçası, daha rahat diş yüzeylerine temas eder ve diş ipi kullanımınız daha pratik olur. Sonuçta daha ideal bir ağız sağlığına kavuşursunuz. Dişleriniz ve çene ilişkiniz düzeldikçe, estetik açıdan düzgün ve doğal bir görünüm kazanır. Bu sayede diş, yüz, profil ve cephe görünümleriniz düzelir,
  • Çene ekleminde oluşabilecek çiğneme problemleri, eklem ve kas ağrıları, travma, enfeksiyon riskleri azalır,
  • Ortodonti ile konuşmanız düzelir. Özgüvende ve gülümsemeye karşı isteklilikte artışa sebep olur. Okulda, işte ve topluluk içinde pozitif etki sağlar.
Ortodonti fiyatları ağız yapısına ve hastanın şikayetine göre değişkenlik göstereceği için muayene olmanız önem arz etmektedir.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.