WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

İnvisalign (Şeffaf Diş Teli) Nedir?

Bu sistem hiç diş teli kullanılmadan sizin için özel olarak tasarlanmış şeffaf bir plaktır. Genelde daha basit düzeyli ortodontik bozukluklarda kullanılır. Takıp çıkarılabilir, kolayca temizlenir ve belli aralıklarla değiştirilir. İnvisalign sisteminde dişlerinizi düzeltmek için sizin ağzınıza özel olarak hazırlanmış düzeltici plaklar kullanılır. Bu plaklar yumuşak, rahat ve tamamen şeffaf olup dişlerinizin üzerine oturtulur. Bu plakları takmanız sonucunda dişleriniz yavaş yavaş ortodontistinizin planladığı yere yerleştirilir. Bu sistemde dişlere yapıştırılan braketler, sıkıştırılan teller yoktur. Her onbeş günde bir dişleriniz düzelene kadar yeni bir plak size verilerek tedavinize devam edersiniz. Bu tedavinin en iyi kısmı dişlerinizi tedavi ettirdiğinizi kimse anlamayacaktır.

ortodonti
Ortodonti fiyatları ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ankara Ortodonti Merkezi Mutludent'i arayınız.
ortodonti

İnvisalign tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle sizi tedavi edecek invisalign uzmanını seçmelisiniz. Her dişhekimi ya da ortodontist invisalign eğitimini almamıştır. Doktorunuz ilk muayeneniz sırasında bu tedavinin size uygun olup olmadığını bildirecektir. Doktorunuz dişlerinizin filmlerini, fotoğraf ve modellerini ağzınızın 3 boyutlu görüntüsünü oluşturmak için hazırlayacaktır. Size dişlerinizin her aşamada nasıl değişeceğini bile gösterebilir.

3. aşamada size özel hazırlanmış plaklarınızı alacaksınız. Bu plakların ortodontik tellerdeki gibi dişetinize veya dudaklarınızı yaralama gibi bir ihtimali yoktur. Bunları bütün gün takacaksınız. Sadece yemek yemek ve diş fırçalamak için çıkaracaksınız. Her düzeltici plakta dişleriniz istenen pozisyona doğru yavaş yavaş hareket edecektir. Bunlar görünmez olduğu için bir çok insan onları taktığınızı farketmeyecektir. Ortalama her iki haftada bir yeni plağınıza geçeceksiniz. Doktorunuzla ortalama 4 ile 6 haftada bir randevulaşacaksınız. Tedavi süresi erişkinlerde ortalama 1 yıldır. Plağınızı günde ortalama 20 ile 22 saat arasında takarsanız en iyi sonucu elde edersiniz.

ortodonti
ortodonti

Hangi diş bozukluklarında kullanılabilir?

  • Aralıklı dişlerin (diastema) bir araya getirilmesi için kullanılabilir. Bazen diş çekimlerinden sonra çekim bölgesine protez yapılması gecikirse komşu dişler bu boşluğa kayabilir. Bu boşluklar dişeti problemlerini de arttırabilir.
  • Çapraşık dişler. Çenelerdeki yer darlıkları düzeltilmezse plak birikimi ve diş çürüklerine sebep olabilir.
  • Çapraz kapanışlar.
  • Ters kapanışlar. Alt çenenin normalin tersine üst çenenin önünde olması.
  • Örtülü kapanışlar. Üst çenedeki dişlerin alt çenedeki dişleri gereğinden çok örtmesi.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.