WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

Porselen Diş Kaplama

Hasarlı bir dişi yeniden eski haline getirmek için dişe uygulanan bir kaplamadır. Amacı dişi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve korumaktır.

Dişlerin Porselen İle Çevrelenmesidir

Porselen diş, ağızdaki dişlerin yapılarının bozuk olduğu ve ağız yapısını güzelleştirmeye yönelik yapılan diş kaplama metodudur. Metal destekli porselen kaplamalar adından da anlaşılabileceği gibi, yapım aşamasında porselenin altına metal alaşım konularak yapılırlar. Porselen kaplamalar, estetik diş hekimliğinde sıklıkla kullanılan kaplamalardır. Çeşitli diş şekillerinde üretilen porselenler dişler üzerine kaplanır, bu işleme porselen kaplama adı verilir. Kısaca dişlerin porselen ile çevrelenmesidir. Porselen, doğal ham maddelerden üretilir. İçinde bir renklendirici veya kimyasal bulunmaz. Bunun yanı sıra işlenişi ve yapısı gereği porselen sağlamdır. Bu nedenler ile porselen, sağlıklı olduğu kadar kullanışlı bir maddedir.

ankara porselen diş
Porselen Diş yaptırmak, fiyatları hakkında bilgi almak yada muayene olmak için Ankara Porselen Diş Kliniği Mutludent'i arayınız.
ankara porselen diş

Porselen Kaplamanın Avantajları

  • Metal destekli porselenler bazı ışıklarda (disko, fotoğraf makinası flaşı vb.) ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Full porselenler ise doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler.
  • Full porselenler ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer bir estetik oluştururken, çok iyi yapılmış bile olsa metal-porselenlerde bir donukluk ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde full porselenler tercih edilir.
  • Metal desteksizlerde alt yapıda metal olmadığı için kuron-diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır.
  • Metal destekli porselenler mekanik olarak dişe yapıştırılırlar. Full porselenler mekanik ve kimyasal olarak dişe tutturulur. Bu yüzden metal desteklilere göre tutuculukları çok daha yüksektir.
  • Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel vb.) oluşabilecek allerji riski full porselenlerde yoktur.
  • Diş eti çekildiğinde, full porselenler estetik görünümlerini korurlarken, metal porselenler diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar.
ankara porselen diş
ankara porselen diş

Porselen Kaplama Neden Yapılır?

Porselen kaplama sebeplerinden birkaçı şunlardır:

  • Büyük (ve genelde eskimiş) bir dolgusu bulunan dişi güçlendirmek için.
  • Çok büyük bir çürüğü bulunan dişi iyileştirmek için.
  • Kanal tedavisi geçirmiş bir dişi korumak için.
  • Köprü yapmak için.
Porselen Diş Merkezi Ankara Mutludent tüm diş alanlarında hizmet vermektedir.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.