WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

Diş Protez Fiyatları

Kendi içinde bir çok kola ayrılan diş protez fiyatları, ayrı ayrı yapılan işlemlere göre farklılık göstermektedir. Türk Dişhekimleri Birliği tarafından Diş hekimliği web sitelerinde diş tedavileri ile ilgili fiyatların yer alması yasaklanmıştır. Türk Dişhekimleri Birliği yıllık olarak düzenlediği asgari fiyat listesini tüm diş hekimlerine ve diş kliniklerine bildirmektedir. Verilen bu fiyatlar asgari fiyat olmakta ve diş hekimine, kliniğine, kliniğin bulunduğu semte ve hastanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak işlemlerin fiyatları ise hekim kontrolü yapıldıktan sonra hastaya sunulacaktır. Diş hekiminin hastanın durumunu kontrol etmeden fiyat çıkartılabilmesi mümkün değildir.

Parsiyel diş protezleri (Kancalı Protez) nedir?

Sabit protez uygulanamayan durumlarda yapılan protezlerdir. Dişsiz bölgenin önündeki dişe, protez kanca ile tutunduğu için kancalı protez olarak ta isimlendirilir.

Parsiyel diş protezlerinin kullanımı kolay mıdır?

Parsiyel protezler kancalar yardımıyla dişlerden destek alırlar. Takarken ve çıkarırken ilk yapıldığında çok sıkı iken zamanla daha rahat takıp çıkarılır. Sabit protezlerin konforu ve çiğneme etkinliği parsiyel diş protezlerinde de beklenemez.

diş protez fiyatları
Diş Protez Fiyatları ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ankara Protez Diş Merkezi Mutludent'i arayınız.
diş protez fiyatları

Parsiyel diş protezlerini kullanmaya alışır mıyım?

Bu tip diş protezleri alt çenede dilin altından, üst çenede ise damaktan geçen metal kısımlara sahiptir. Protezde bu parçaların olması ilk başlarda alışmayı zorlaştırır. Fakat, belirli bir süre geçtikten sonra çoğu hasta kendi dişiymiş gibi bu protezleri rahatça kullanır.

Kancalı diş protezlerinin kullanım ömrü nedir?

Parsiyel protezler iyi bakım ve hijyen sağlandığında uzun yıllar hizmet etmektedir. Zayıflama ya da kemik erimesi durumlarında yıllar içerisinde protezde bollaşma ve oynama meydana gelebilir. Bunun dışında kullanıma bağlı olarak kancalarda esneme ve kırılmalarla karşılaşılabilir. Ayrıca destek alınan dişlerin kaybı mümkün olabilir. Bu durumda da kaybedilen diş mevcut proteze ilave edilebilir.

Ankara Diş Protez Merkezi Mutludent tüm diş alanlarında hizmet vermektedir.

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.